Ukraine English

Як самостійно визначити якість вати? Декілька рекомендацій щодо виявлення неякісного товару.

Сьогодні кожна людина користується ватою, вона може згодитися не тільки в медичних цілях, але і для косметичних процедур. Ватою можна легко зняти макіяж з обличчя, лак із нігтів і т.д. Давайте дізнаємось, як можна визначити якість вати і для чого це потрібно.

Зазвичай ми думаємо, що придбавши вату у аптеці, ми обов’язково отримаємо якісний товар. Насправді результат може виявитися непередбачуваним. Якщо ви вже придбали медичну вату, її якість можна легко перевірити у домашніх умовах. Даний метод не займе багато часу і буде легким для людини будь-якого віку.

Для тесту нам знадобиться вата і стакан з водою. Подбайте про те щоб температура води складала приблизно 20 градусів. Візьміть невелику кількість матеріалу і покладіть його у стакан з водою. Тепер дивимось на те, що відбувається з ватою: якщо вона пішла на дно стакану досить швидко (за 3-10 секунд), значить ви не помилились і придбали хороший товар, якщо ж вата йшла на дно більше 10 секунд, виходить, вона не якісна.

 

 

Про що може розповісти даний експеримент? Те, що вата дуже швидко опускається на дно, демонструє її високий рівень гігроскопічності (швидке поглинання вологи). Якщо вата довго не йде на дно, значить її гігроскопічність низька, а це показник поганої якості. Чому так важливо, щоб вата була якісною? Справа в тому, що вата неналежної якості може спричинити виникнення алергічних реакцій на шкірі.

Погане поглинання вологи ватою говорить про низьку якість бавовняного волокна. Якщо волокна повністю не вибілені, то така вата буде погано абсорбувати воду. Зазвичай низький рівень гігроскопічності є ознакою синтетичних волокон та наявності у бавовняних волокнах добавок додаткових волокон.

Якщо ви збираєтесь придбати вату для використання її у медичних цілях, тоді вам варто звертати увагу на показник гігроскопічності. При проведенні операцій та обробці ран антисептиком дуже важливо, щоб матеріал добре поглинав вологу, зупиняв кровотечу та забезпечував високий рівень гігієнічності при проведенні будь-яких процедур.

Знаючи про такий простий спосіб перевірки якості медичної вати, ви більше не будете сліпо довіряти виробнику, тепер ви зможете самостійно перевірити товар і тим самим зберегти своє здоров’я та здоров’я близьких людей. Вибирайте тільки якісну вату для домашньої аптечки і будьте здорові!